Завантаження ...
banner

Мистецтву витинанок навчали на "Літературній вітальні"

В читальному залі Ніжинської центральної міської бібліотеки зібрались любителі рукоділля. «Літературна вітальня» гостинно запросила всіх бажаючих спробувати себе у стародавньому мистецтві витинанки. Ведуча Тамара Колотило нагадала, що наші бабусі добре розумілися на рукоділлі.


Будинок книги

В читальному залі Ніжинської центральної міської бібліотеки зібрались любителі рукоділля. «Літературна вітальня» гостинно запросила всіх бажаючих спробувати себе у стародавньому мистецтві витинанки. Ведуча Тамара Колотило нагадала, що наші бабусі добре розумілися на рукоділлі. Вони пряли і шили, вишивали та в`язали.

Сьогодні створене власними руками називають хенд-мейд. Такі речі дуже популярні. Відроджуються старовинні техніки, створюються нові. Про це свідчить і рекомендаційний список літератури «Рукоділля -це модно», виданий бібліотекою. Він знайомить з техніками бісероплетіння, печворк, квілінг, пірографія, скрапбукінг, ін. 

В інтернеті існує безліч хенд-мейд ярмарків, магазинів з продажу виробів майстринь. Для одних це спосіб приємно провести час, для інших-дохід. Про своє захоплення кінзаші розповіла бібліотекар читального залу Світлана Борщ. Вона продемонструвала власні вироби, розповіла, як їх робити. В основі техніки кінзаші-складання тканини у довгасті, округлі або гострі пелюстки. Спритність рук та фантазія довершать справу. Кінзаші в перекладі з японської мови означає «шпилька». Не так давно на абонементі можна було побачити виставку найкращих робіт Світлани. Майстер-клас з виготовлення витинанок провела Гузь Ірина Володимирівна-вчитель трудового навчання ЗОШ №6. «Витинанка» походить від слів «витинати», «вирізувати». Це є різновид декоративно-прикладного мистецтва. Колись в українських селах витинанками прикрашали стіни, вікна, полиці у хаті. На свята виготовляли особливі витинанки у вигляді сніжинок, хреста, янголят. 

У 1991 році в литовському м. Вільнюсі пройшла перша Міжнародна виставка витинанок. Отже, це мистецтво відроджується. У витинанках використовують орнаментальні мотиви:геометричні, рослинні. Витинанки привертають увагу цілісністю творчої ідеї, легкістю виконання. Тому і було стільки бажаючих навчитися цієї техніки. Кожен присутній на майстер-класі І.В.Гузь отримав різнокольоровий папір, клей, ножиці. Папір декілька разів складався навпіл. Маленькими ножицями вирізали орнаменти. У кожного він був свій. Ірина Володимирівна послідовно знайомила нас з прийомами техніки витинанки. Вийшло зображення пасхального яєчка, яке нагадувало сніжинку. Але після склеювання боків воно стало об‘ємним. І вже на кожному столі стояли «на ніжках» кольорові яєчки-гордість майстринь. Залишилось вклеїти отриману форму у саморобну листівку. Результат надихав. А потім звучали вірші членів «Літературної вітальні».
 
Урок творчості завершився екскурсією до виставки в‘язаних іграшок, розташованої на другому поверсі центральної міської бібліотеки. Авторка, Гузь І.В., розповіла про своїх казкових героїв, відповіла на питання жінок. Ось так змістовно провели час наші читачі у «Літературній вітальні».
 
Наталія Старінко