Завантаження ...
banner
banner

Рамен, Том Ям, японська окрошка: що краще обрати

Рецепти країн Азії приваблюють дуже багатьох сучасних гурманів. І тут немає аж зовсім нічого дивного, з огляду на те, що для європейців такі страви є певною екзотикою. А ще людям подобається багатство складників, які можна побачити у таких стравах. Мікс різних інгредієнтів у правильних та водночас незвичних для нашої кулінарної традиції пропорціях – напевно, один із секретів успіху та популярності страв, які прийшли до нас з Японії та Китаю. Тож розглянемо кілька таких страв на прикладів супів, які можна замовити у мережі закладів Рок-н-Ролл https://rnr.ua/. Ця мережа працює як сервіс доставки в Запоріжжі, Дніпрі й Полтаві.

Рамен

Коли ми говоримо про історію супу Рамен, то згадуємо кулінарну традицію на перетині японської та китайської культури. Назва супу має походження від двох китайських ієрогліфів, котрі разом читаються як «ламянь». Уже в японській мові назва зазнала трансформації. Ієрогліф «ра» означає «витягувати», а ієрогліф «мен» вказує на локшину. Страва прийшла до Японії із Китаю та зазнала видозмін рецептури. Недаремно китайці кажуть на суп Рамен «японський ламянь». Таким чином, культурна дифузія стала поштовхом до того, аби одна кулінарна традиція посилювала іншу. Мабуть, тому кухня країн Азії має такий успіх у світі.

Важливий етап популяризації страв зі згаданих країн – ХХ сторіччя. Саме тоді страви китайської кухні почали привертати увагу до себе. Японці запозичили суп Рамен, адаптувавши його рецепт до того, яким прагнули бачити його. У голодне повоєння цей суп-локшина став справжнім порятунком для багатьох людей. Навіть почали масово з’являтися вуличні кіоски з назвою «рамен-я». Попри те, що нині Японія є доволі благополучною в плані свого розвитку, такі кіоски працюють і нині. Мабуть, це данина традиції, яка свого часу так виручила народ цієї країни.

Коли йдеться про суп Рамен у меню ресторану Рок-н-Ролл, про який вже згадувалося раніше, то тут він є двох видів. Це рамен з беконом та куркою. Зупинимося на інгредієнтах кожного з цих варіантів. Отож, у складі Рамену з куркою центральним елементом, окрім самої пшеничної вермішелі, є куряче філе. Також це норі, смажений кунжут, мариновані гриби, смажена кукурудза, куряче яйце, кінза, цибуля «марс» та бульйон Рамен. Це саме те розмаїття інгредієнтів, на якому був зроблений акцент на початку статті.

Тепер перейдемо до Рамену з беконом. Отож, для цього варіанту рецептури характерними є ті самі складники, що були перераховані вище, але замість курячого філе ви побачите в ньому бекон.

Переваг цієї страви є достатньо багато. По-перше, вона дуже смачна. По-друге, страва є ситною, адже порція має вагу 600 грамів. Фактично, це суп, яким можна насититися, як повноцінним гарніром. До речі, вартість Рамену є досить лояльною. З курячим філе він коштує 165 гривень, а з беконом – 175.

А зараз перейдемо до розгляду наступного супу, який пропонує заклад Рок-н-Ролл.

Том Ям

Це суп, який «перекочував» на наші терени з Таїланду та відображає у собі національну традицію цієї держави. Ця тайська страва, яка набула значного поширення близько 50 років тому, насправді була винайдена значно раніше. Приміром, найдавніший рецепт із цих, які є знайденими на сьогодні, датується періодом правління короля Рами V. Два слова, які складають назву страви, у перекладі означають «кипіння» та «перемішування». Це вказує на процес приготування супу.

Варто трохи ознайомитися з сучасною історією поширення супу Том Ям. Коли ми говоримо про розповсюдження у США, то цей момент в історичному зрізі досить легко прослідкувати. Перший тайський ресторан, де можна було замовити, у тому числі, й суп Том Ям, відкрився у США у 1960 році. Ця важлива подія відбулася у Денвері.

Поширення такої їжі було досить стрімким. Тоді чимало військових поверталися з В’єтнаму та мали запит на те, аби й далі куштувати страви Південно-Східної Азії. Вони встигли звикнути до цієї їжі та оцінити її легкість та свіжість.

У 2011 році жителі Таїланду внесли суп Том Ям до списку нематеріальної національної культурної спадщини. Якщо казати про суп Том Ям в асортименті ресторану Рок-н-Ролл, то ви можете побачити чудовий варіант цієї страви з морепродуктами. Тигрова креветка, кальмари, мариновані мідії – делікатесні морепродукти, які особливо до смаку гурманам. Також рецептура страви доповнюється томатами черрі, грибами печерицями, кокосовим молоком та кокосовими вершками, кінзою, цибулею «марс» та водоростями норі. Завдяки бобовій локшині суп стає не просто смачним, а й дуже ситним. До речі, порція в згаданому закладі складає 590 грамів.

Японська окрошка

На завершення варто розглянути такий суп як японська окрошка. Донедавна цей вид супу асоціювали з російською кухнею, яка аж зовсім не знаходить відгуку в сучасному світі та Україні особливо. Водночас, поява японської окрошки руйнує усталений стереотип та дає нагоду гурманам замовити страву, приготовану в традиціях Азії та позбавлену неприємних асоціацій про «північного сусіда».

Отож, до рецептури окрошки з тигровими креветками також входять:

  • помідор,
  • огірок,
  • кунжут,
  • зелена цибуля,
  • лимон,
  • дайкон,
  • петрушка,
  • кріп,
  • куряче яйце,
  • цибуля «марс»,
  • кисломолочна заправка,
  • соус чилі,
  • бобова локшина.

Тож страва є ситною та смачною. А ще ви можете замовити японську окрошку з куркою. Її ключовим інгредієнтом є не креветка, а куряче м'ясо. Щодо переваг, то, окрім плюсів у контексті смаку, варто згадати лояльну вартість цієї окрошки. Порція, яка важить 490 грамів, коштує 139 гривень.

Підводячи риску, слід відзначити, що кулінарні традиції країн Азії є достатньо цікавими та розмаїтими. Тож недивно, що вони так поширилися на наших теренах та знайшли чимало прихильників. Обирайте ці страви у меню ресторану Рок-н-Ролл та насолоджуйтеся їх відмінною якістю.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: