Усі ми знаємо, що надлишок цукру в раціоні вкрай шкідливий для організму, при цьому багато хто не може відмовити собі в зайвому шматочку тортика або чашці солодкого чаю – гастрономічні бажання і переваги беруть верх над аргументами вчених і медиків, - пише ua-novosti.
Але ж справа не тільки в тому, що зайвий цукор відіб’ється на фігурі целюлітом і призведе до набору зайвої ваги через свою калорійність. Його небезпека у впливі на роботу імунної та ендокринної систем, здатності викликати важкі захворювання серця і судин, а також можливості спровокувати масу інших небезпечних наслідків. Тому варто все ж побороти свою ласунську сутність і почати контролювати споживання цієї речовини.
Щоб зрозуміти, що у вашому раціоні цукор зашкалює, пропонуємо звернути увагу на наступні ознаки.
Часті перепади настрою
Поганий настрій не завжди є наслідком недосипання або стресу. Дослідження показують, що існує прямий зв’язок між збільшенням кількості цукру в раціоні з погіршенням настрою. Ймовірно, причина тому полягає в здатності впливу цієї речовини на нейротрансмітери.
До речі, насичені жири також можуть позначатися на вашому емоційному самопочутті. Так що смачне тістечко піднімає настрій тільки в короткочасній перспективі – поки ви їм насолоджуєтеся, в довгостроковій – тільки пригнічує ваш позитивний настрій.
Погіршення репродуктивної функції
Помітивши труднощі із зачаттям, в першу чергу зверніть увагу на своє щоденне меню – чи немає в ньому надлишку солодощів (газованої води, цукерок та інших “радощів”). Численні дослідження показали прямий зв’язок між надлишком цукру в раціоні зі зниженням фертильності у жінок і погіршенням якості сперми у чоловіків.
Так що на перших парах спробуйте відкоригувати свою дієту – це істотно підвищить ваші шанси стати батьками.
Часті запалення
Докучливі простудні симптоми, висипання на шкірі, болючі ранки і т.д. – все це також може бути наслідком надлишку цукру в раціоні. Часто до запальних процесів в організмі призводить саме цукор, який провокує зростання рівня глікозильованого гемоглобіну в крові, що і призводить до розвитку різних ускладнень, в тому числі і розвитку хронічних запалень.
Часті напади голоду
Надлишок цукру в раціоні призводить до розвитку інсулінорезистентності, що часто є попередником діабету. Так, глюкоза в надлишку потрапляє в кров і організм не може повноцінно справлятися з ним.
Одним з перших ознак такого стану є сонливість, напади сильного незрозумілого голоду і постійна спрага.
Чутливість зубів
Всі батьки залякують дітей-ласунів тим, що через надлишок цукерок у них будуть погані зуби. Однак справа не тільки в цукерках і стосується це не тільки малюків.
Справа в тому, що цукор руйнівно впливає на стан зубної емалі навіть у дорослих. Тому при занадто “солодкій” дієті з’являється спершу підвищена чутливість зубів, а потім розвиваються інші стоматологічні захворювання, що призводять до повної втрати зуба.
Погіршилася пам’ять
Ще одна ознака, яка може вказувати на надлишок цукру в раціоні – погіршення пам’яті і порушення концентрації. Справа в тому, що в надлишку цукор призводить до порушення функції нейронів і знижує швидкість і частоту реакцій в них.
Тому не варто часто їсти шоколадки, “щоб краще думалося”, краще збагатіть щоденний раціон антиоксидантами і корисними жирними кислотами, які покращують роботу нервової системи в довгостроковій перспективі.