Завантаження ...
banner

Як мотивувати дитину читати: п'ять корисних порад

Як мотивувати дитину читати: п'ять корисних порад фото

Пріоритети в питанні освіченості поступово повертають не в найкращу сторону. Замість того, щоб читати, люди вважають за краще дивитися фільми, відео, обмежуються коротким змістом або аудіокнигами. Найважче прищепити любов до читання дітям, які рано розуміють, що будь-яке питання можна "загуглити". Деякі батьки намагаються змушувати своїх дітей читати, але ефект отримують зворотний, а весь секрет не в тому, щоб дитина читала за фактом, а в тому, щоб робила це за своїм бажанням. Як мотивувати дитину усвідомлено взяти в руки книгу — читайте далі, — пише woman24.

1. Зробіть читання сімейною традицією

Скільки б ми не казали дітям, що читати корисно й необхідно, якщо ми самі віддаємо перевагу телевізору або комп’ютеру, замість книги, потрібного ефекту досягти не вийде. Дитина переймає не наші слова, а слід нашої поведінки. Тому, якщо ви хочете, щоб ваше чадо полюбило читання, варто частіше демонструвати любов до книг з боку членів сім’ї. Таким чином, у дитини буде розуміння, що читати — це частина сімейного укладу, це правильно і потрібно. Бачачи батьків за книжкою, дитина потягнеться до читання сама хоча б з цікавості і бажання не відставати від мам-тат.

2. Обговорюйте прочитане

Навіть якщо у вашій родині люблять читати, але при цьому ви рідко ділитеся враженням про прочитане, дитині буде дуже непросто сформувати свій власний смак до літератури. Тому обов’язково приділяйте час дебатів з прочитаного. Розказуйте, що нового ви дізналися, сперечайтеся про правильні або неправильні вчинки героїв, радьте книги один одному, заохочуйте дитину, якщо вона сама хоче поділитися своєю думкою про те, що прочитала. Все це створює простір для культурного спілкування в рамках сім’ї.

3. Книга як вирішення життєвих проблем

Це один з кращих прийомів, як мотивувати дитину. У кожної маленької людини є свої страхи, надії, сподівання і проблеми. Хай вони здаються дорослим несерйозними, для дітей в поточний період часу це питання першорядної важливості. Поставтеся до цього з повагою. Коли дитина запитає вашої поради, як вирішити спірну ситуацію, не давайте готових рецептів, а вручіть книгу. Вона допоможе її розібратися у всьому самому. Цим ви прищепите і повагу дитини до читання, і покладете цеглинку в її будинок самостійності.

4. Спільно відвідуйте бібліотеку

Цей прийом подіє на маленьких дітей, які завжди дуже жваво відгукуються на відвідування нового місця. Зробіть так, щоб похід в бібліотеку перетворився на захоплюючу прогулянку, розповідайте і показуйте дитині, куди і для чого ви прийшли. Запропонуйте її самій вибрати вподобану книжку зі списку дитячої літератури. А потім разом з нею прочитайте її і обговоріть сюжет. Так ви закріпите позитивні враження і книга буде надалі асоціюватися з чимось святковим і цікавим.

5. Створюйте відповідну для читання атмосферу

Полюбить дитина читати, чи ні, багато в чому залежить ще й від зовнішніх факторів. Щоб зробити читання приємним заняттям, створіть для дитини невеликий куточок з книгами і настільною лампою, де вона змогла б усамітнитися. Це дуже важливо для її подальшої мотивації. Особливо якщо житлові умови обмежені і її в принципі бракує особистого простору. Так вона з високою часткою ймовірності буде сприймати книгу як друга, до якого завжди можна звернутися за порадою і мудрістю.

Як повідомляв MYNIZHYN, спираючись на досвід, який отримали від батьків, ми виховуємо власних дітей. Та чи правильно це? Психотерапевт Філіппа Перрі у своїй книзі пояснює, як правильно розвивати і виховувати дитину, не докладаючи при цьому титанічних зусиль. Ось п'ять порад для батьків від доктора Перрі у її "Книзі, яку ви хотіли прочитати своїм батькам".

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: