7 Серпня 2015
2067
Завтра, 8 серпня розпочинається сезон полювання на пернату дичину. Готуються до відкриття сезону полювання не лише мисливці. Підготовчі заходи проводять і співробітники органів внутрішніх справ
Завтра, 8 серпня розпочинається сезон полювання на пернату дичину. Для належного контролю за безпечним використанням мисливської зброї на полюванні, запобіганню фактам браконьєрства та порушень правил зберігання й носіння вогнепальної зброї правоохоронці проводять комплекс профілактичних заходів.
Готуються до відкриття сезону полювання не лише мисливці. Підготовчі заходи проводять і співробітники органів внутрішніх справ, працівники управління лісового господарства, управління екологічної інспекції та інші. Це все робиться для того, аби свято для мисливців в Чернігівській області як розпочалося, так і закінчилося без надзвичайних подій.
Проте головна відповідальність все ж таки лягає на самих мисливців. Адже правила техніки безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю на полюванні, здавалося б, добре відомі всім мисливцям, але насправді деякі з них не завжди сприймають їх всерйоз, що згодом і призводить до нещасних випадків.
Мобільні групи міліції проводять перевірки дотримання мисливцями вимог чинного законодавства безпосередньо в місцях проведення полювання. Особливу увагу правоохоронці акцентують на необхідності безумовного дотримання громадянами вимог статті 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», а також пункту 2.14 «Положення про правила проведення полювання, поводження із зброєю та порядку видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства, яким чітко визначено про заборону вживати спиртні напої, як перед, так і протягом самого полювання.
Також слід зазначити, що на сьогоднішній день дуже гостро стоять питання не лише браконьєрства, а й перереєстрації зброї.
Більшість мисливців просто забувають про необхідність продовження строку дозволу на зберігання зброї. Але є й такі, котрі свідомо не бажають додержуватися законодавства, чим автоматично переходять у розряд правопорушників. Тож хотілося б попередити таких самовпевнених громадян, що за дане правопорушення законодавством передбачене адміністративне покарання у вигляді штрафу.
Хотілося б нагадати власникам вогнепальної зброї, щоб вони заздалегідь приходили до дозвільної системи для ознайомлення з вимогами щодо перереєстрації.
Також нагадуємо шановним власникам зброї та шанувальникам полювання, що не проходження перереєстрації не дає їм права на полювання. Мисливцям же під час полювання необхідно дотримуватися всіх правил безпеки та вживати запобіжних заходів щодо збереження зброї. Частіше всього рушниці втрачаються під час необережного з ними поводження, найчастіше на човнах, а також в лісі під час полювання, коли мисливське спорядження залишається без нагляду.
Якщо такий випадок таки трапився, то власники зброї повинні негайно проінформувати про це відділення чи групу дозвільної системи, де зареєстрована втрачена зброя. Несвоєчасне повідомлення про зникнення зброї тягне за собою накладення штрафу, передбаченого чинним законодавством.