Завантаження ...
banner

Так роблять лише погані батьки: сім вчинків

Так роблять лише погані батьки: сім вчинків фото

Виховання дітей нині — річ індивідуальна, оскільки інформації на дану тему — безліч. Деякі психологи помічають у виховному процесі певні помилки батьків, які можна охарактеризувати як "погана практика". Переконайтеся, що ви так не виховуєте свою дитину, — пише Затишок.

Сім вчинків у вихованні дітей, яких варто уникати батькам:

1. "Шльопають своїх дітей по попі"

У більшості зарубіжних країн такі методи виховання розцінюються як насильство над дитиною. За це передбачено найжорсткіші міри покарання дорослих, аж до вилучення у них «постраждалих» дітей. У сучасному світі потрібно ростити дитину в атмосфері любові і не допускати ніякого насильства і агресії в її сторону. Неважливо, скільки років вашому сину чи доньці, але він повинен розуміти ваші вимоги і виконувати їх не зі страху бути покараним, а тому що знає – «мама/тато поганого не порадять».

2. "Гуляють з дитиною, коли і як їм зручно"

На жаль, сьогодні не рідкість – бачити на дитячому майданчику малюків у пізній час. При цьому мами часто виправдовуються, що вийшли на вулицю, тому що дитина не хоче спати. Насправді ж, найбільш частою причиною таких вечірніх прогулянок небажання батьків відриватися вдень від своїх «важливих» справ. Пам’ятайте, що педіатри рекомендують починати готувати дитину до сну вже о 7 годині вечора. Тому гуляти з ним о 9 годині – однозначно не вірне рішення дорослих.

3. "Жорстоко контролюють кожен крок своєї дитини"

Як правило, такі батьки всіма силами прагнуть завоювати звання «кращих». Вони з малих років дитини вникають в усі його ігри, взаємини з однолітками, контролюють їх безпеку на майданчику. І це непогано, поки прагнення бути турботливими батьками не переходить в нав’язливе бажання підштовхнути сина або дочку до «правильних» рішень, компанії, захоплень. Часто такі батьки не соромляться переглядати соцмережі дітей, читають їх особисті щоденники. Така «турбота» рано чи пізно ризикує перерости в гіперопіку і природнім бажанням дитини буде лише віддалитися від своїх батьків.

4. "Постійно нагадують синові чи доньці, що вони «все життя поклали на їх виховання"

Такі батьки вважають, що їх дитина в повній мірі «їх». І вона повинна не тільки погоджувати з ними свої бажання і рішення, але і в майбутньому зобов’язана їм допомагати, приїжджати на перший же поклик.

5. "Порівнюють свою дитину з іншими дітьми"

Фрази: «Сусідська Оленка краще вчиться», «а Міша своїй мамі такий чудовий подарунок подарував, а ти?» відбивають у дитини будь-яке бажання дарувати батькам свою щиру любов. Адже чим більше їх порівнюють з іншими хлопчиками і дівчатками, тим більше малюк переконується, що до їх рівня вихованості, гарної поведінки, відмінного навчання та інших позитивних якостей, все одно ніколи не дістатися.

Психологи, до речі, рекомендують батькам якщо і порівнювати своїх дітей з кимось, то тільки з ними ж самими, але в більш ранньому віці.

6. "Не дозволяють самовиражатися"

Дітей, яким батьки забороняли свого часу коротко стригти чи фарбувати в екстремальний колір волосся, екстравагантно одягатися, купувати речі не такі як у всіх, дуже «видно» через 10-20 і навіть 30 років. Вони можуть до зрілого віку всім своїм виглядом виражати протест проти батьківського гніту, поводячись і одягаючись так, як їм хотілося, будучи підлітками. Але слід пам’ятати, що на все свій час. І 12-16 років – якраз найоптимальніший час для проведення сміливих експериментів із зовнішністю. І завдання батьків при цьому не заважати дітям шукати себе і свій стиль.

7. "Забороняють висловлювати свою думку"

Звичайно, потай всім батькам було б зручніше, якби їх діти завжди з ними погоджувалися. Але ні до чого хорошого це не призведе. Адже так – в суперечках, у дітей формується власна критична думка. Вона допомагає їм в подальшому в різних ситуаціях об’єктивно оцінювати обставини і приймати правильні рішення.

Як повідомляв MYNIZHYN, на практиці трапляються ситуації, коли помітно: дитина не поважає або не любить своїх батьків. У такій поведінці може бути маса причин, але сьогодні ми розглянемо можливі саме з батьківської сторони. Тож, найхарактерніші риси, притаманні матусям і татусям, чия дитина виказує нелюбов або неповагу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: