Завантаження ...
banner

Зробіть це, і дитина не залежатиме від чужої думки: п'ять порад

Зробіть це, і дитина не залежатиме від чужої думки: п'ять порад фото

Як же виховувати дитину так, що вона була впевнену в собі, не зважала на думку інших і буде прислухалася до власних бажань і думок? Що робити, якщо ви помітили у дитини залежність від чужих думок — дивіться у матеріалі, — пише Затишок.

1. Поговоріть про те, чого він боїться

У кожного з нас є свої страхи. Ваш, наприклад, боїться бути відкинутим в авторитетному для нього колективі. Тому, перше, що потрібно зробити в такому випадку, обговорити, а що саме станеться, якщо він перестане озиратися на думку його товаришів. Знаєте, чого вони найчастіше боятися? Їм страшно, що вони перестануть подобатися лідеру компанії або значущим членам колективу, вони бояться того, що з ними не будуть більше дружити.

Ваша батьківська задача вселити діткам, що оточуючим набагато приємніше поговорити з тими людьми, які володіють унікальним власним поглядом на речі, а не кивають головою в розмові, немов китайські болванчики.

2. Навчіть правила «Перестань додумувати»

Як тільки що-небудь відбувається в його житті, підліток вважає, що всі тільки й роблять, що обговорюють його, коханого. Варто тільки не погодитися з авторитетним товаришем, і все, будуть мити кістки і злословити на твою адресу ще дуже довго. Варто пояснити дитині, що якщо висловити свою точку зору впевнено, без вагань, то навколишні її приймуть без міркувань, головне не бентежитися і не виявляти невпевненість в своїх переконаннях.

3. Навчіть розрізняти види критики

Для початку розкажіть, що критика буває різною: як конструктивна, так і деструктивна. Якщо хтось критикує твій смак або зовнішність, то це не може бути конструктивним, адже у кожного свій смак. Потренуйте своє чадо застосовувати критику правильно і адекватно до неї ставитися.

4. Розповідайте про свій досвід

Це ми, тітоньки і дядечки, розуміємо, що подобатися без винятку всім оточуючим неможливо. Дитина ж, особливо невпевнена в собі, навиворіт викрутиться, щоб догодити всім навколо. Її навіть не зупинить те, що завжди будуть з’являтися ті, кому вона ще не встигла сподобається. Тому подібна філософія – замкнуте коло і шлях до депресії, адже критика на її адресу все одно буде. Тому важливо дати дитині можливість розставити пріоритети і озвучити їй свої власні. Нехай дитя відчує вашу підтримку, усвідомлює власні цінності в житті.

5. Запишіться до фахівця

Якщо ваша дитина страждає від поганого впливу оточення, не чекайте – звертайтеся до психолога. Цей фахівець зуміє навчити ваше чадо бути незалежним від «дурної компанії» і його впливу, і допоможе батькам знайти спільну мову з підростаючим членом сім’ї.

Як повідомляв MYNIZHYN, настають моменти, коли необхідно проявити твердість характеру по відношенню до дитини, яка дозволяє собі непрощенні речі. Якщо цього не зробити, то ви ризикуєте виростити егоїста і деспота, котрий буде зневажати батьків з раннього віку. Які вчинки дітей, які не можна не тільки заохочувати, а й прощати їх — читайте у матеріалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: